KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9524055
nr 952 4055
Carl Larsson
(1853-1919), Sverige
Etsning, Carl Larsson (1853-1919), "Min köksa och min tvätterska", 1901, signerad, motivet: 24, 5x21, 4
Utrop:
2.000 kr
Såld:
7.000 kr
måndag 30 mars 2015
kl 19:08:32
1.700 kr
2.000 kr
3.000 kr
2.600 kr
2.800 kr (Budbetjänt)
3.200 kr
3.600 kr
5.200 kr
4.600 kr
4.800 kr (Budbetjänt)
5.600 kr
6.000 kr
6.600 kr
6.600 kr
6.600 kr (Budbetjänt)
6.800 kr
- Klassiska
30 mar
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Carl Larsson
Läs mer om Carl Larsson